top of page

מהי בעצם ה-״ססיה״ שאני רואה בכל מקום בזמן החיפוש אחר קליניקה להשכרה והאם היא האפשרות הכדאית עבורי?

מחפשים קליניקה להשכרה או חדר טיפולים להשכרה ונתקלים שוב ושוב בצמד המילים ססיה להשכרה ולא מבינים מה המשמעות ? אנחנו כאן כדי להסביר ולשפוך מעט אור על המילה ססיה.
משמעות המילה

נתחיל בהסבר האמיתי של המילה – ניתן לחשוב על המילה ססיה להשכרה כ״משמרת״ להשכרה.

ססיה להשכרה היא בעצם משמרת, כלומר יום קבוע בשבוע בשעות קבועות בקליניקה ספציפית ששמורה עבורכם, או על פי מילון אבניאון ברשת ״שכירת מרפאה לצורכי טיפול מחוץ לשעות העבודה״ כלומר, מטפלים ורופאים אשר מטפלים במסגרת הציבורית ובנוסף בחלק מהשבוע מטפלים בצורה פרטית.מה הססיה כוללת:

אז אחרי שהבנו מה זה ססיה ומהן היתרונות והחסרונות שלה אל מול החזקת קליניקה אישית משל עצמכם הגיע הזמן להבין מה הססיה כוללת.

כפי שהסברנו קודם הבסיס של ססיה להשכרה הוא קליניקה קבועה לעבוד בה ביום ובשעות קבועים, לרוב ססיה תכלול את כל ההוצאות הנלוות כמו דמי ניהול, חשבונות, ביטוח, אינטרנט ניקיון וכו׳ ולא יתווספו אליה הוצאות נלוות.


מבחינת חווית הלקוח והמטפל שמקבלים מהמתחם הטווח הוא רחב, ישנם מקומות שלא מספקים דבר למעט קומקום תה וקפה נמס, וישנם מקומות שמציעים מגוון רחב יותר כמו אספרסו, קפוצינו, פינות תה מגוונות, קנקני מים או סודה, טישו או חומרים מתכלים לטיפולי מגע ועוד. חשוב לבדוק בדיוק מה הססיה אותה מציעים לכם כוללת, חווית הלקוח בזמן הטיפול היא חשובה מאוד ובנוסף אליו תחשבו על חוויתהעבודה שלכם ועל איך תרצו להעביר חלק נכבד מזמנכם.
קליניקה להשכרה בשיטת הססיה תתאים לכל סוגי המטפלים אשר מתעדפים את הנוחות שלהם והראש השקט אשר יאפשר להם להתעסק אך ורק בטיפול, מידה ועבודה תפעולית ובירוקטיה לא מטרידים אותך ויש לך את היכולת הכספית לבנות ולפתוח קליניקה אישית משלך ייתכן ואופציה זו תהיה רלוונטית עבורך.

עכשיו כשהבנו מה משמעות המילה ססיה נצלול מעט יותר עמוק ונבין למי היא מיועדת ומה היתרונות והחסרנות שלה אל מול פתיחת קליניקה אישית.


אז איזו שיטה בעצם מתאימה לי ? ססיה להשכרה או פתיחת קליניקה פרטית משלי?

נתחיל בלדבר על פתיחת קליניקה אישית, באפשרות זו יש לך את האפשרות להתאים את מרחב העבודה כך שיהיה בדיוק לשביעות רצונך, בנוסף יש לך את היכולת לעבוד בכל שעות השבוע ואין הגבלה לחלון זמן ספציפי , למרות יתרונות אלו יש לקחת בחשבון שפתיחת קליניקה אישית מצריכה הוצאות גדולות על שיפוץ, ריהוט, ביטוחים, תשלומים למוסדות השונים תפעול וניקיון המקום והתחייבות ארוכת טווח, בעקבות סיבות אלו למרבית המטפלים אופציית הססיה להשכרה פשוט עדיפה נוחה ומשתלמת הרבה יותר.


בין אם הצורך הוא ליום עבודה אחד בשבוע או מספר ימים סביר להניח שהשכרת קליניקה בצורת הססיה תתאים לכם יותר, הססיה מתאימה למטפלים המחפשים יציבות וראש שקט.


ססיה להשכרה יכולה להיות בקליניקה לרופאים וגם בקליניקה לטיפולי שיחה למעשה היא תתאים לכל מטפל אשר זקוק למקום לטפל בו ואינו רוצה את ההתחיבות הגדולה והתשולמים הגבוהים, קיימות ססיות להשכרה גם בקליניקות לטיפולי מגע ולרוב הומטפלים במקצועות השונים על פי האבזור הקיים במתחם הקליניקות אליו תפנו, היתרון הבולט של שיטת הססיה הוא שהיא מאפשרת לטפל במקום קבוע ובזמנים קבועים אך דורשת ממך לשלם רק עבור הזמן היחסי בו אתה מטפל ולא על חודש שלם, בנוסף ברוב המקומות היא תכיל בתוכה את כל העלויות הנלוות ואף תספק קבלה להוצאה מוכרת, בנוסף היא תוריד ממך את המעמסה של טיפול תפעולי ובירוקרטי ובכך תאפשר לך להתעסק אך ורק בטיפול ללא כאבי ראש מיותרים.


במידה ומרחב הקליניקות שתפנו אליו מתמקצע בתחום ספציפי ופונה לקהל יעד ממוקד של מטפלים הוא ייצור מרחבי עבודה אידאלים שיתאימו לתחום העבודה הספציפי שלכם. לדוגמא ב״קליניקה פרטית – clinika pratit״ כל אחד ממרחבי העבודה שלנו פונה לתחום ספציפי של מטפלים ומעוצב לכדי להעניק את חווית הטיפול האופטימלית ביותר עבור כל תחום טיפול.


נכון, השכרת קליניקה בשיטת הססיה לפעמים יכולה ליצור אינטריגות עם מטפלים אחרים, שמע מטפל אחר אשר מטפל לפניכם משאיר את הקליניקה לא מסודרת או חלילה מתעכב בפינוי הקליניקה בזמן, אך במידה ואתם פונים למקום מסודר ומקצועי חששות אלו בטלות במהרה שכן על בעלי המתחם לדאוג לדברים אלו, לעגן אותם בהסכמי ההתקשרות ולאכוף אותם במידת הצורך, כאשר בעיות אלו נעלמות האינטרקציה עם שאר המטפלים דווקא תהווה יתרון, תעניק לך קהילת מטפלים להשתייך אליה, תאפשר מינגליג עם אנשים מתחומי טיפול שונים ואף הפניות ושיתופי פעולה פורים.לסיכום

קיימים יתרונות רבים הן לפתיחת קליניקה אישית והן לקליניקה להשכרה בשיטת ההססיה, במידה והינכם חייבים שהקליניקה שלכם תהיה רק שלכם ותועצב בדיוק לפי הטעם האיישי שלכם ואין לכם סלידה מהתעסקות בעבודה תפעולית ובירוקטיה תוכלו לשכור ולשפץ מקום או לפתוח קליניקה אישית בביתכם, במידה ואתם מעוניינים בראש שקט, הימנעות ממחויבות כספית גדולה והשתייכות לקהילת מטפלים ממקצועות דומים דווקא ססיה תתאים לכם יותר.
Comments


bottom of page